Naprasowanki na ubrania - jak je zrobić i nanosić?

15 września, 2021r Autor: Magdalena Ławniczak

naprasowanki-na-ubrania-jak-je-zrobic-i-nanosic.png

Ubrania z własnym nadrukiem to produkt bardzo chętnie kupowany. Większość osób chciałaby nosić odzież, która jest do niego bezpośrednio dopasowana lub ma na sobie grafikę która została zaprojektowana przez niego. W sieciówkach mamy dostępną masę różnych produktów, z różnymi nadrukami - ale nie są one tak wyjątkowe, jak byłyby te z naszym projektem. Jak wykonać samodzielnie swój własny nadruk?

Gotowe prasowanki - na co zwracać uwagę?

W Internecie oraz w sklepach stacjonarnych możemy znaleźć gotowe naprasowanki z różnymi wzorami, które możemy samodzielnie nanieść na odzież w domu. Często są to grafiki nawiązujące do filmów, gier, bajek, albo imię czy ciekawy wzór z cyrkoniami. Jak się robi naprasowanki? Wszystko zależy od producenta. Powinniśmy przy zakupie, otrzymać instrukcję naniesienia takiego produktu. Wybierajmy naprasowanki które są dobrej jakości żeby nadruk bez problemu można było nanieść na odzież oraz żeby służył nam jak najdłużej.

Jeżeli jednak nie chcesz korzystać z domowych sposobów mamy dodatkową propozycję. Kiedy marzy Ci się własny projekt na koszulce, możesz zamówić produkt z własnym nadrukiem na naszej stronie. W kreatorze wybierasz model koszulki, kolor, fason i wgrywasz swój własny projekt. Jest to trwalsza metoda niż domowe naprasowanki, a jakość będzie bardzo wysoka. Praktycznie wszystkie dostępne na stronie produkty możesz oznakować swoją grafiką, a to kilka z nich:

Koszulki damskie z własnym nadrukiem 
Bluzy z własnym nadrukiem
Koszulka dziecięca ze zdjęciem 
Plecak z własnym nadrukiem
Etui do telefonu (Samsung S10)

Wgrywając swój projekt, możesz ustawić go w preferowanym przez siebie miejscu. Dzięki kreatorowi, od razu widzisz jak odzież będzie wyglądać po zadrukowaniu. Pamiętaj, żeby grafikę przygotować w wysokiej jakości (preferowana jakość bitmapy to 300 dpi przy wymiarze 1:1). Jeżeli masz wątpliwości, możesz to skonsultować się z naszym Biurem Obsługi Klienta.

Przygotowanie ubrania do nałożenia naprasowanki

Przygotowanie ubrania do nałożenia prasowanki

Naklejki na ubrania na żelazko to popularny domowy sposób na zmianę swojej odzieży. Jak najlepiej się przygotować? Odzież przed nanoszeniem naprasowanki musi zostać odpowiednio przystosowana. Przede wszystkim musi to być odzież świeża lub nowa. Musicie ją przeprasować tak, by miejsce w którym nałożycie naprasowankę było idealnie gładkie. Ważne jest, by przy nakładaniu nie używać w żelazku pary.
Samo przygotowanie naprasowanki jest względnie proste. Należy usunąć z niej wszelkie zabezpieczenia, a następnie przyłożyć do ubrania. Później przykładamy żelazko i ruszając nim rozgrzewamy produkt przez zalecany w instrukcji czas.
Kiedy już to zrobimy, należy chwilkę odczekać i powoli ściągnąć folię. Po kilku sekundach nasza koszulka będzie gotowa do użycia!

Po nałożeniu nadruku, pozostaje kwestia późniejszej pielęgnacji produktu. Chcemy aby grafika cały czas wyglądała elegancko i dobrze się prezentowała na naszej odzieży. Najlepiej jeżeli zdecydujemy się na ręczne pranie, w średniej temperaturze, na lewej stronie. Jeżeli jednak wybieracie pralkę, wówczas nastawiamy ją na maksymalnie niską temperaturę (np. 30 stopni), bez funkcji wirowania. Suszymy ją na stojącej suszarce, bez bezpośredniego kontaktu z np. kaloryferem.

Jak zrobić własną naprasowankę?

Jak zrobić prasowankę? Najpierw wybierz odpowiedni produkt! Najczęściej oferowane naprasowanki dzielą się na dwie grupy. Te na folii oraz te na produkty tekstylne - np. z jakąś dekoracją - cekinami czy jetami. Ta pierwsza grupa jest najpopularniejsza i do jej produkcji wykorzystywane są różne rodzaje folii. Przede wszystkim musimy dobrze zapoznać się z instrukcją wgrzewania, dla każdej naprasowanki mogą być inne. Sprawdźcie w jakiej temperaturze żelazka należy to wykonać - oceniając także czy materiał koszulki na którą naniesiecie naprasowankę, jest odpowiedni do tej temperatury. Zbyt wysokie ustawienia, mogą zniszczyć odzież. Czas nagrzewania będzie także zależy od produktu oraz odzieży, jednak zazwyczaj nie będzie przekraczać minuty.
Druga grupa naprasowanek dekoracyjnych często wykorzystują klej termiczny, który uaktywni się podczas nagrzewania. Tutaj zazwyczaj konieczna będzie wysoka temperatura żelazka, tak żeby aplikacja dobrze ulokowała się na ubraniu. Czas nagrzewania również będzie prawdopodobnie dłuższy. Przy tym rodzaju naprasowanek, wymagana jest szczególna staranność.

Jak zrobić prasowankę na koszulkę domowym sposobem?

Prasowanka na koszulce

Zastanawiasz się jak zrobić naprasowankę na koszulkę domowym sposobem zupełnie samemu? Czy jest to w ogóle możliwe? Oczywiście! Jednak musisz się do tego odpowiednio przygotować. Oprócz drukarki, musisz zaopatrzyć się w specjalny papier transferowy (najlepiej dobrej jakości, żeby naprasowanka posłużyła na długo). Po wybraniu odpowiedniej grafiki, w odpowiednio wysokiej jakości, musisz zapisać ją w odbiciu lustrzanym. Na opakowaniu papieru, znajdziesz dokładną instrukcję przygotowania. Drukujemy na matowej stronie papieru. Po wydrukowaniu i wycięciu z papieru wzoru, dokładamy go do przeprasowanej odzieży. Na naprasowankę nakładamy jeszcze papier do pieczenia i znów prasujemy. Po zakończeniu odczekujemy chwilę i ściągamy wierzchnią warstwę, która zabezpieczała nadruk. Gotowe!

W jaki sposób można usunąć naprasowankę z ubrania?

Co zrobić jeżeli nadruk jednak nam się już nie podoba, albo jest już zniszczony? Można spróbować go usunąć za pomocą żelazka. Ustawiamy je na niską temperaturę i prasujemy nadruk przez papier do pieczenia. Nagrzewamy ją tak około minuty. Po tym czasie delikatnie za pomocą pęsety stopniowo usuwamy nadruk. Jest to długi proces i nie zawsze uda się nadruk usunąć w całości. Najlepiej będzie jeżeli po usunięciu w tym samym miejscu, naniesiesz nowy nadruk.

 


top-10-prezentow-pod-choinke-dla-ukochanej-osoby.png
Top 10 prezentów pod choinkę dla ukochanej osoby

17 listopada, 2021r Autor: Magdalena Ławniczak

Przeczytaj artykuł

top-10-prezentow-pod-choinke-dla-taty.png
Top 10 prezentów pod choinkę dla taty

16 listopada, 2021r Autor: Magdalena Ławniczak

Przeczytaj artykuł

  • Darmowa
    dostawa
    od 150 zł

  • Wysyłka
    od 10 zł

  • Doceniona
    jakość

  • 365 dni
    na zwrot
    towaru