Zwrot do 365 dni Gwarancja 100 prań 310 786 zadowolonych klientów

Jaki piórnik wybrać dla pierwszoklasisty?

05 października, 2021r Autor: Magdalena Ławniczak

jaki-piornik-wybrac-dla-pierwszoklasisty.png

  W życiu każdego dziecka przychodzi ten ważny moment, kiedy idzie pierwszy raz do szkoły. Jest to niezwykłe wydarzenie bo to właśnie od tego momentu zaczynamy edukację, którą zakończymy prawdopodobnie na studiach. Przed rozpoczęciem szkoły musimy zebrać odpowiednią wyprawkę według wytycznych nauczyciela. Oprócz zeszytów, plecaków i innych przyborów bardzo ważny jest także piórnik. Zastanowimy się więc jaki piórnik wybrać dla pierwszoklasisty żeby spełnił wszystkie wymagania i żeby użytkownik był z niego zadowolony.

  Rodzaje piórników

   

  Zaczniemy od podstaw, czyli wymienimy sobie rodzaje dostępnych piórników. Na rynku mamy dostępne przeróżne rodzaje piórników w różnych kształtach w różnych kolorach i rozmiarach. Chcemy Wam je przedstawić i pokazać dostępne w ofercie MegaKoszulek rodzaje piórników, które możesz wybrać z gotowym nadrukiem, ale także możesz oznakować go swoim wzorem!

   

  1. Piórnik szkolny rozkładany

  Jeden z bardziej klasycznych rodzajów piórników. Piórnik jest rozpinany, jednokomorowy z zakładkami na kredki, pisaki czy ołówki ale także na gumkę czy temperówkę. Występuja także piórniki dwu i trzykomorowe, które posiadają więcej miejsca dla przyborów.

  Ten piórnik dostępny w ofercie, możesz zadrukować swoim wzorem, napisem czy zdjęciem: Piórnik rozkładany z własnym nadrukiem. Naniesiesz na niego zdjęcie, ulubioną postać z gry czy bajki albo jakiś oryginalny napis. Jeżeli jednak nie masz pomysłu, sprawdź nasze gotowe wzory, takie jak:

   

  Piórnik Boisko - nadruk na tym modelu posiada wzór przedstawiający układ białych linii boiska do piłki nożnej na zielonym tle. Idealny dla każdego młodego przyszłego zawodnika!

  Piórnik Flaming + Twoje Imię - piórnik z flamingami i możliwością nadrukowania własnego imienia! Oprócz dumnie prezentujących się flamingów wraz z pomarańczowymi liśćmi, możemy zadbać o personalizację co pozwala na wyróżnienie się wśród pozostałych.

  Piórnik Gwiezdne Wojny - piórnik z motywem nawiązującym do Gwiezdnych Wojen, dobry zarówno dla chłopców jak i dziewczynek. Białe hełmy należące do żołnierzy Imperium - “Szturmowców” na czarnym tle, idealnie nadadzą się na pierwszy piórnik dla Twojego dziecka.

   

  1. Piórnik szkolny tuba

   

  Ten rodzaj piórnika jest równie popularny co te rozkładane. Są mniej skomplikowane, chodź trudniej znaleźć w nich od razu to co byśmy chcieli. Jest to ciekawy pomysł, jako zakupienie takiego formatu piórnika jako dopełnienie piórnika rozkładanego. Czasem nie wszystko zmieści się w piórniku rozkładanym i wtedy tuba świetnie sprawdzi się jako dodatek. Jest to produkt full print - piórnik tuba z własnym nadrukiem. Fantazja nadruku może Cię ponieść, ponieważ będzie on na prawie całej powierzchni piórnika. Możesz zdecydować się zarówno na kolorowe grafiki jak i zdjęcia. Nie masz pomysłu? Mamy oczywiście też gotowe wzory:

  PiórnikGryzmoły - piórnik zadrukowany w pełni wzorem przedstawiającym urokliwe marginesowe bazgroły przyborów szkolnych oraz pomocy naukowych rysowanych czarnym długopisem na tle przypominającym stronę zeszytu w kratkę.

  Piórnik “Doodles” - piórnik szkolny z pełnym nadrukiem. Wzór nadruku składa się z wielu drobnych urokliwych rysunków przedstawiających całą masę rzeczy o tematyce dziewczęcej.

  Piórnik “Duchy” - wzór nadruku przedstawia zielone i niebieskie rogate duchy w różnych rozmiarach i kształtach. Duchy zostały uchwycone na czarnym tle.

   

  1. Piórnik metalowy

   

  Kiedyś najpopularniejszy rodzaj piórnika, dzisiaj już rzadziej wybierany. Ma realnie dość mało miejsca i zmieszczą się w nim ewentualnie długopisy czy ołówki. Bardziej polecany dla starszych dzieci, ponieważ jako piórnik dla pierwszaka sprawdzi się bardziej w formie uzupełnienia wyprawki, a nie jaki główny piórnik. Ten model można również oznakować własnym nadrukiem piórnik metalowy z własnym nadrukiem. Jednak jeżeli nie chcesz nic konkretnego, to oto nasze propozycje gotowych nadruków:

  Piórnik “Czaszko-serca” - piórnik metalowy z nadrukiem. Nadruk przedstawia powtarzający się wzór złożony z różowych czaszek w kształcie serc, o oczodołach w kształcie serc, nozdrzach w kształcie serc i skrzyżowanych kościach w kształcie serc na ciemnym tle.

  Piórnik “Area 51” - wzór nadruku nawiązuje do owianej legendą Strefą 51 - amerykańską bazą wojskową w Nevadzie, gdzie rzekomo przetrzymywane są wraki pojazdów pozaziemskich. Grafiki przedstawione są w wyjątkowo słodki sposób, dlatego na pewno skradnie serca nie jednego użytkownika.

  Piórnik “Jamnior” + Twoje imię - piórnik z personalizowanym nadrukiem. Wzór przedstawia uśmiechniętego pomarańczowego jamnika na niebieskim tle, a na całej jego długości znajduje się Twoje imię! Taki element wspaniale wyróżni piórnik między innymi i dodatkowo zawsze będzie wiadomo do kogo on należy.

   

  Jak widać po powyższym zestawieniu, mamy różne rodzaje do wyboru. Najważniejsze jednak żeby piórnik spełniał swoje podstawowe zadanie, czyli pomieścił wszystkie potrzebne przybory szkolne. Piórnik pierwszoklasisty będzie różnił się zawartością od przykładowo uczniów klasy piątej czy ósmej. Dlatego przy wyborze, kierujmy się także wymaganą wyprawką przygotowaną przez szkołę.

   

  Jaki piórnik do 1 klasy?

   

  No to jaki piórnik do pierwszej klasy? My najbardziej polecamy piórniki komorowe, ponieważ dla pierwszoklasistów będzie to znacznie wygodniejsze - w wypadku piórnika tuby ciężej znaleźć konkretny kolor kredki, a dodatkowo ołówki są bardziej narażone na częstsze łamanie się. Piórnik metalowy jest bardzo mały, więc zmieści się tu tylko kilka długopisów i ołówków, dlatego niespecjalnie się nadaje do długofalowego użytkowania dla pierwszoklasisty - taki model bardziej polecamy dla np. licealistów, którzy już rzadziej używają kredki czy pisaki i wystarczą im podstawowe długopisy, ołówki czy linijka. Ewentualne dodatkowe zastosowanie piórnika tuby czy piórnika metalowego możemy wykorzystać jako mniejsze podręczne piórniki “szybkiej potrzeby” dla dziecka.

   

  Piórnik z wyposażeniem, czy własna kompletacja?

   

  Często w ofercie internetowej, niektórzy sprzedawcy proponują zestawy szkolne gdzie piórnik jest już wyposażony. Jest to zdecydowanie bardzo wygodna wersja i oszczędza nasz czas chodzenia po sklepie i wyszukiwania kompletu kredek, pisaków, ołówków itp. Jednak warto zwrócić uwagę na to, że wyposażenie wraz z piórnikiem jest często gorszej jakości. Kredki i pisaki są firmy “noname”, przez co będą mniej wydajne - kolory nie będą intensywne, mogą szybko się łamać, a pisaki prędko “wyschną”. Jeżeli sprzedawca nie napisze od jakiego producenta są dane produkty, warto jednak zrezygnować z tego wyposażenia i zadbać o porządne kredki i pisaki dla pierwszoklasisty. To bardzo ważne, żeby dziecko, które dopiero zaczyna przygodę ze szkołą, miała do tego odpowiednie przyrządy i nie będzie musiało przejmować się przykładowo słabą jakością koloru kredki.

   

  Jakie przybory powinien zawierać piórnik dla pierwszaka?

   

  Zazwyczaj każda szkoła przekazuje rodzicom dokładną listę wyprawki przed rozpoczęciem roku szkolnego. Powinniśmy się zastosować bezpośrednio do niej. Jeżeli jednak chcesz się zorientować co powinno być w takim piórniku, przygotowaliśmy listę przedmiotów, które najczęściej znajdują się w piórniku pierwszoklasisty:

  • kredki ołówkowe,

  • pisaki,

  • ołówki,

  • temperówka,

  • gumka do mazania,

  • linijka,

  • pędzelki,

  Oprócz tego na pewno przydadzą się takie rzeczy jak pastele, farbki, bloki rysunkowe czy zeszyty. Polecamy wybierać produkty znanych nam producentów, żeby zapewnić dzieciom odpowiednie produkty do pracy.

   

  To jaki wybrać piórnik dla pierwszoklasisty?

   

  Piórnik dla pierwszaka to musi być pierwsza klasa! Nie musi być nudny, bo może mieć ciekawe wzory, kształty i kolory. Musi być praktyczny i łatwy w użytkowaniu. Niektóre dzieci mogą być zestresowane zmianą otoczenia, nowymi wyzwaniami, poznaniem nowych kolegów, koleżanek czy nauczycieli. Oprócz odpowiedniego przygotowania, możemy uprzyjemnić im tę chwilę pozwalając na wybór ciekawych przyborów szkolnych z których będą zadowolone i dumnie pójdą na pierwsze lekcje. Jak już wspomnieliśmy wyżej, zalecamy piórniki wielokomorowe. Zaproponowane przez nas modele ze strony MegaKoszulki są jednokomorowe, jednak znajdziecie także takie dwu czy trzy komorowe. Tutaj wybór będzie zależał od preferencji i ilości wymaganego miejsca.


  zakupowe-porady-swiateczne.jpg

  Zakupowe porady świąteczne

  24 listopada, 2017r Autor: Stanisław Ruta

  Przeczytaj artykuł

  prosty-pomysl-na-prezent-z-okazji-dnia-nauczyciela.jpg

  Prosty pomysł na prezent z okazji dnia nauczyciela

  05 października, 2017r Autor: Stanisław Ruta

  Przeczytaj artykuł

  pomysl-na-prezent-co-kupic-na-baby-shower.jpg

  Pomysł na prezent: Co kupić na Baby Shower?

  04 września, 2017r Autor: Martyna Ciudzińska

  Przeczytaj artykuł

  • Darmowa
   dostawa
   od 150 zł

  • Wysyłka
   od 8,90 zł

  • Doceniona
   jakość

  • 365 dni
   na zwrot
   towaru