Ubiór dziecka zimą – jak ubrać ładnie i bezpiecznie

08 lutego 2019 Autor: Olgierd Dobrzykowski
/zdjecia/ubior_dziecka_zima_megakoszulki.jpg 750 1200 20190208 Ubiór dziecka zimą – jak ubrać ładnie i bezpiecznie Ubiór dziecka zimą – jak ubrać ładnie i bezpiecznie Olgierd Dobrzykowski MegaKoszulki https://www.megakoszulki.pl/favicon-196x196.png
ubior-dziecka-zima-jak-ubrac-ladnie-i-bezpiecznie.jpg
Ocena: 3.5/5 (liczba ocen: 0) 1
Ubiór dziecka zimą – jak ubrać ładnie i bezpiecznie

Niezależnie od tego, czy chcesz ubrać malucha do zabawy na dworze, czy na wspólny spacer z rodziną - te wskazówki dotyczące zimowej, ale nienudnej garderoby dziecka pomogą Ci zapewnić maluchowi najwyższą estetykę i wygodę tej zimy. 


Jak ubrać dziecko na zimową pogodę? 

Dobrą zasadą numer jeden jest ubierać dziecko podobnie tak, jak sam jesteś ubrany, a następnie dodać jeszcze jedną warstwę. Na przykład, jeśli sama zakładasz na siebie koszulę, lekki sweter i dżinsy, ubierz swojemu maluszkowi: 

  • body z długimi rękawami
  • koszulkę
  • bluzę z kapturem lub sweter
  • spodnie

Jeśli zdecydujesz się na gruby płaszcz zimowy, wsuń dziecko w kombinezon – będzie ładnie i idealnie ciepło. 

Kilka warstw to dobre rozwiązanie również dla dziecka, które spędza cały dzień w domu. Zacznij od body lub onesie i dodaj wierzchnią warstwę, taką jak bluzy. Jeśli zdecydujesz się na spodnie i bluzę, nie zapomnij o ciepłych skarpetach. 

Zastanawiasz się jak ubrać dziecko do snu zimową porą? 

Postaw na ciepłe piżamy albo body dziecięce, ale pamiętaj - jeśli Twoje dziecko jest z Tobą w łóżku, czerpie korzyści z ciepła Twojego ciała i nie potrzebuje tylu warstw, co niemowlę śpiące w łóżeczku. Body z długimi rękawami i legginsy lub śpiochy z polaru mogą być wszystkim, czego potrzebuje, gdy maleństwo jest przytulone do mamy. 

Jednym ze sposobów ustalenia, czy Twojemu dziecku jest wystarczająco ciepło, jest dotknięcie palców u nogi i brzucha - palce u nóg mogą być lekko chłodne, ale nie mogą być zimne, natomiast brzuszek powinien być ciepły. Pamiętaj, że: 

  • dziecko z ciepłymi palcami i ciepłym brzuchem jest przesadnie ubrane
  • chłodny brzusio oznacza, że Twoje dziecko nie jest w stanie się ogrzać i potrzebuje kolejnej warstw

Zimowa przejażdżka samochodem z dzieckiem? 

Puchowe płaszcze i kombinezony mogą sprawić, że pasy samochodowe będą zbyt luźno zapięte, co stanowi poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa dziecka, więc należy nie zakładać takiej odzieży, jeśli jedziesz samochodem. Postaw na dopasowane warstwy. Natomiast, jeśli zima jest naprawdę sroga - rozważ zakup wyściółki fotelika samochodowego, aby utrzymać dziecko w cieple podczas wspólnych przejazdów.