Zwrot do 365 dni Gwarancja 100 prań 310 786 zadowolonych klientów

Czy można usunąć nadruki z ubrań i jak to zrobić?

12 października, 2021r Autor: Magdalena Ławniczak

czy-mozna-usunac-nadruki-z-ubran-i-jak-to-zrobic.png

Czy jest w ogóle możliwe całkowite usunięcie nadruków z ubrań?

 

Jest to kwestia bardzo niejednoznaczna. Wszystko zależy od różnych czynników - od materiału, rodzaju nadruku, od sposobu w jaki spróbujemy go usunąć, od użytych środków. Na jednej koszulce może się udać, a na drugiej już nie. Często bywa też tak, że mimo usunięcia nadruku, miejsce w którym się znajdował, odznacza się - wtedy pozostaje nam nałożenie innego.

 

Co zrobić, gdy chcemy pozostawić ubranie, ale bez nadruku?

 

Bardzo często zdarza się, że nie uda idealnie pozbyć się naprasowanki, szczególnie jeżeli jest ona większa. Nawet kiedy zostaną małe kawałeczki, wszystko musisz usunąć samodzielnie - pralka tego nie dopierze. Dodatkowo jeżeli używa się środków chemicznych na koszulkę w kolorze, miejsce po nadruku może być wyblakłe. Koszty takich zabiegów mogą przewyższać koszt nowego t-shirtu i czasem lepiej zdecydować się na to łatwiejsze rozwiązanie.

 

Jak usunąć naprasowanki? Poznaj możliwe sposoby

 Usuwanie naprasowanek za pomocą temperatury

Wyróżniamy dwa rodzaje możliwości usunięcia naprasowanki które możesz wypróbować. Sprawdźmy je po kolei. 

Środki chemiczne - zazwyczaj skuteczne. Są to specjalistyczne preparaty, które będą odklejać klej który utrzymuje naprasowankę. Nie są to preparaty dostępne od ręki w każdym sklepie, musisz znaleźć takiego dostawcę i zamówić do domu. Nie są to także tanie preparaty, dlatego warto ocenić wpierw opłacalność takiego zabiegu.Środki chemiczne mogą również uszkodzić delikatniejszy materiał, a także odbarwić.

Metoda mechaniczna - można spróbować usunąć nadruk bardziej domowymi sposobami. Potrzebujemy do tego żelazka oraz papieru do pieczenia. Na początek przygotowujemy koszulkę przez chwilę rozgrzewając naprasowankę. Później przykładamy papier do pieczenia i prasujemy. Żelazko nie może być zbyt ciepłe, bo naprasowanka będzie się topić i zniszczy materiał koszulki. Wtedy zapewne już nie nada się do użytkowania. Po rozgrzaniu, czas na usuwanie - najlepiej nożykiem. Nadruk będziemy bardzo powoli odrywać od materiału. Jeżeli zostaną jakieś resztki, można ponownie podgrzać je przez papier do pieczenia i ponownie próbować usunąć. Wszystko wykonujemy bardzo ostrożnie, żeby nie uszkodzić koszulki.

 

Usunięcie napisów z bluzy za pomocą środków chemicznych

 

Już wiemy jak usunąć naprasowanki z koszulki, ale czy wiadomo jak usunąć napis z bluzy? Za pomocą środków chemicznych? Jak wspomnieliśmy wyżej - należy zaopatrzyć się w odpowiedni środek do tego zabiegu. Lepiej postawić na sprawdzony produkt, żeby zminimalizować szanse uszkodzenia bluzy. Takie preparaty są wykorzystywane przemysłowo, dlatego nie są tanie. Czasem korzystniej wyjdzie zakup nowej bluzy, niż próby usunięcia istniejącego nadruku - ponieważ nigdy nie będzie 100% pewności, że to zakończy się sukcesem.

 

Pozbycie się nadruków za pomocą temperatury

 

Próba usunięcia nadruku za pomocą żelazka jest bezpieczniejsza niż środki chemiczne. Można spróbować zabrać się za to samemu, mając do dyspozycji tylko żelazko, papier do pieczenia oraz nożyk. Tutaj jednak też nie możemy oczekiwać, że zawsze uda się usunąć nadruk w 100%.

Czasem lepiej zostawić sprawy w rękach specjalistów i zamiast wydawać pieniądze na środki do usnięcia nadruku, zainwestować w nową koszulkę z własnym nadrukiem.

 


 • Darmowa
  dostawa
  od 150 zł

 • Wysyłka
  od 8,90 zł

 • Doceniona
  jakość

 • 365 dni
  na zwrot
  towaru