Jak wybielić białą koszulkę z nadrukiem?

07 grudnia, 2022r Autor:

jak-wybielic-biala-koszulke-z-nadrukiem.png

 

Białe koszulki mają to do siebie, że po czasie ich kolor nie jest już taki biały jak przy zakupie. Istnieje wiele sposobów by takiej koszulce przywrócić dawny blask, ale czy można je zastosować przy odzieży z nadrukiem? O tym właśnie powiemy sobie w dalszej części artykułu i zastanowimy się jak wybielić białą koszulkę z nadrukiem.

 

Czy można wybielić białą koszulkę z nadrukiem?

 

Koszulki z nadrukiem wymagają odpowiedniej pielęgnacji. Dzięki temu nadruk dobrze prezentuje się na odzieży przez długi czas. Dlatego o białą odzież należy dbać od samego początku. Jak to zrobić?

Przede wszystkim należy dbać o odpowiednią temperaturę prania, ilość obrotów oraz odpowiednie suszenie czy prasowanie. Jeżeli chcemy w naturalny sposób zadbać o kolor naszej koszulki, warto suszyć ją na słońcu - promienie UV pomagają w wybielaniu odzieży. Najczęściej wybieraną metodą na wybielanie odzieży jest użycie środków chemicznych do tego przeznaczonych. Nie jest to jednak dobry wybór dla odzieży z nadrukiem. Używanie silnych detergentów, może uszkodzić nadruk. Ciężko przewidzieć jaki wpływ użycie silnego wybielacza będzie miało na znakowanie, bo każde pranie może zakończyć się inaczej - często jednak wynikiem może być spranie nadruku.

 

Domowe sposoby na wybielanie odzieży

 

Jeżeli mimo wszystko chcesz spróbować wybielić swoją koszulkę lepiej spróbuj zastosować domowe sposoby, które ominą silne środki chemiczne. Przygotowaliśmy kilka polecanych propozycji jak wybielić białą koszulkę z nadrukiem:

 

 1. Zazwyczaj białe koszulki stają się szare przez twardą wodę. Jest na to sposób, który warto wprowadzić jak najszybciej - starając się prać białą odzież tym sposobem - do przegrody na płyn do płukania, wlej szklankę octu. Przy takim zabiegu, nie dolewaj do prania żadnych środków chemicznych, ani sody oczyszczonej.

 2. Odzież z nadrukiem jest bardzo delikatna, dlatego najbezpieczniejszym sposobem na wybielenie koszulki będzie wypranie odzieży ręcznie, w letniej wodzie z dodatkiem szarego mydła oraz proszku do pieczenia.

 3. Jeżeli nie jesteś fanem prania ręcznego, możesz spróbować przed praniem w pralce namoczyć odzież w letniej wodzie z proszkiem do pieczenia. Można także uprościć ten sposób i po prostu do prania dosypać proszek do pieczenia. Jednak namoczenie powinno przynieść lepsze efekty :)

 4. Woda utleniona pomaga w usunięciu ciężkich do pozbycia się plam, dlatego też dobrze sprawdzi się podczas wybielania - wystarczy do prania dodać łyżeczkę wody utlenionej.

 5. Ostatnim sposobem jest oczywiście wykorzystanie sody oczyszczonej - można ją dodać do proszku do prania lub rozpuszczoną wlać bezpośrednio do pralki.

 

Wiemy już jak wybielić białą koszulkę z nadrukiem domowymi sposobami. Mamy nadzieję, że któryś z pomysłów sprawdzi się w waszym przypadku. Domowe sposoby zazwyczaj są bardzo skuteczne, jednak zawsze należy pamiętać o ostrożności - należy zapoznać się z informacjami zamieszczonymi na metkach koszulek oraz z instrukcją dołączoną do środków czystości, które wykorzystujemy. Dzięki temu nasze pranie na pewno będzie bezpieczniejsze dla odzieży i zmniejszymy ryzyko uszkodzeń.

 

Jak prać odzież z nadrukiem?

 

Jak prać odzież z nadrukiem?

 

Na koniec dla przypomnienia napiszemy dla Was uniwersalną instrukcję prania odzieży z nadrukiem:

 

 • Zawsze prać i prasować na lewej stronie,

 • Maksymalna temperatura to 30-40 stopni,

 • Nie przekraczać 600 obrotów na minutę,

 • Nie korzystać z automatycznego suszenia,

 • Nie stosować mocnej chemii,

 

Są to klasyczne i uniwersalne zasady do każdej z metod znakowania. Jeżeli jednak znasz dokładnie rodzaj nadruku jaki został naniesiony na Twoją odzież, możesz także zastosować się do bardziej szczegółowych instrukcji. Warto również czytać metkę na odzieży, która również posiada wskazówki do prania danego materiału. Druk cyfrowy DTG, którym zazwyczaj znakowane są koszulki w naszym sklepie internetowym MegaKoszulki.pl przy zastosowaniu powyższych zasad powinny posłużyć nam na około 100-150 prań.

 

Oprócz sposobów na wybielanie i zasad prania, mamy dla Was sprawdzone porady na pranie białej odzieży:

 • Białe ubrania pierz z białymi rzeczami - kolorowe, intensywne kolory mogą je zafarbować.

 • Staraj się dobierać ubrania do prania względem temperatury.

 • Suszenie ubrań na świeżym powietrzu pomaga w naturalnym wybielaniu odzieży.

 • Zamiast proszku do prania używaj kapsułek - proszek często osadza się na odzieży i powoduje szarzenie koszulek.

 

Podsumowując - wybielanie odzieży zazwyczaj wiąże się z użyciem środków chemicznych. Użycie takich przy zadrukowanej odzieży skończy się najprawdopodobniej trwałym uszkodzeniem grafiki, dlatego nie polecamy takiego zabiegu. Pranie koszulek z nadrukiem musi odbywać się z najmniejszą możliwą ilością ostrych detergentów. Dlatego jeżeli już chcemy spróbować wybielić białą odzież zalecamy spróbowanie bezpieczniejszych domowych sposobów. Pamiętajcie jednak, że gwarancją długotrwałości nadruku jest tylko stosowanie się do wcześniej wymienionych metod, wszelkie dodatkowe ingerencje w materiał mogą spowodować niechciane uszkodzenia.

 


 • Darmowa
  dostawa
  od 150 zł

 • Wysyłka
  od 10 zł

 • Doceniona
  jakość

 • 365 dni
  na zwrot
  towaru